Dark-Strike
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Dark-Strike


 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Demo-Destro Warlock PVE Advanced Tutorial

In jos 
AutorMesaj
ciocio
Fondatori
Fondatori



Mesaje : 956
Puncte : 17665
Data de inscriere : 07/01/2011

Demo-Destro Warlock PVE Advanced Tutorial Empty
MesajSubiect: Demo-Destro Warlock PVE Advanced Tutorial   Demo-Destro Warlock PVE Advanced Tutorial Icon_minitimeVin Aug 05, 2011 2:05 am

Demo-Destro Warlock PVE Advanced Tutorial A4n7o

In acest guide o sa va prezint cel mai bun DPS spec de warlock de pe Freakz, nu de pe alte servere, pentru ca noi jucam pe freakz.
Specul este Demo-Destro, unul Hybrid, multora nu le place pentru ca nu aduceti nimic in plus raidului (In afara de Healthstones / Soulstone / Blood Pact), lumea isi doreste un warlock Deep Demo pentru acel Demonic Pact.


  • Ce Talente Folosesc?


Este un singur tree de talente pe care ti-l poti alege, poti face o modificare, doua, nu-ti va afecta dps-ul dar nici nu-l va imbunatati.

Specul este Acesta, 0/40/31.



  • Ce Gemuri Pun?


Statul cel mai important pe care trebuie sa-l atingi este 1200 Haste.





  • Ce Enchanturi Pun?





  • Pe ce staturi ma axez?


  • Hit Rating: Hit Cap-ul casterilor este la 17% dar exista Moonkin/Shadow Priest care iti ofera Improved Faerie Fire/Misery, deci -3% adica 14%.
    Alliance: Sigur o sa ai un Draenei in party care iti ofera Heroic Presence deci trebuie sa ai 13%.
    Horde: Pare rau, tu trebuie sa ai 14%.
  • Haste Rating: Cum am specificat mai sus, 1200 haste rating este numarul la care vrei sa ajungi.
  • Crit Rating: Sa ai peste 35%.
  • Spell Power: 3000 Spellpower fara fel armor.


Am specificat staturile optime nu cele mai bune.


  • Ce pet folosesc?


In mod evident, vei folosi Imp. Iti ofera un mare boost de DPS avand in vedere ca spameaza incontinuu Firebolt + 4% Fire Damage & Critical Chance de la Master Demonoligst 4/5 + 12% din Stamina+Intelectul lui de la Demonic Knowledge 3/3




Aici parerile pot fi impartite in o mie si una de moduri.
Parerea mea este sa folositi Spellstone pana la 700-800 haste(acest haste sa fie fara Spellstone) , iar de acolo sa folositi Firestone.


  • Ce rotatie folosesc?


Pe boss tineti ce curse aveti nevoie. Daca nu aveti Moonkin/Unholy DK pentru Earth and Moon/ folositi [url=http://wow.freakz.ro/spells.php?spell=47865&name=curse-of-the-elements]Curse of the Elements pentru acel 13% damage. Daca aveti una din cele doua clase, folositi Curse of Doom.

Bossul se incepe cu:
Immolate - Conflagrate - Corruption - Incinerate.

Cand Bossul ajunge sub la 35%, veti primi Decimation care va permite sa castati Soul Fire mult mai rapid si fara a costa Soul Shard
Rotatia sub 35% este:
Immolate - Conflagrate - Corruption - Soul Fire.

Este foarte IMPORTANT se mentineti in permanenta Immolate + Corruption pe target si sa dati Conflagrate la cooldown.

Nu uitati de Curse of Doom.


  • Ce glyphuri folosesc?






  • Ce flask/potiune/mancare folosesc?


Flask: Flask of the Frost Wyrm.
Potiune: Potion of Speed *TIP: Folositi una chiar inainte sa intrati in combat , iar cea dea 2-a dupa ce a expirat cooldownul de 1 minut.
Mancare: Fish Feast.


  • Addonuri?


Addonuri pe care le recomand eu sunt:

  • Omen - Pentru a vedea cat threat ai, sa fii sigur ca nu iei aggro.
  • MikScrollingBattleText - Un addon folosit de foarte multi jucatori, arata damage-ul mult mai fancy si frumos.
  • Recount - Cred ca toata lumea stie ce e.
  • Class Timer - Desi nu cred ca e cazul, nu e greu sa tii 2 DoT-uri pe target cu duratie relativ mare (Exceptie facand Corruption)



  • Care sunt cele mai bune iteme?


Trebuie sa joci la 4 piese, cea care ramane lipsa fiind la alegerea ta.



Tutorial realizat de Zohlomg pentru Wow.Freakz.Ro.
Astept si accept pareri/comentarii/critici.
Sus In jos
https://dark-strike.canadian-forum.com
 
Demo-Destro Warlock PVE Advanced Tutorial
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Warlock guide, PvE
» Warlock-ul pentru incepatori - PVP
» Warlock-ul pentru incepatori - PVP
» Class Guide: Warlock
» Warrior Tutorial

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Dark-Strike  :: GameS-Zone :: World of Warcraft-
Mergi direct la: