Dark-Strike
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Dark-Strike


 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Warrior Tutorial

In jos 
AutorMesaj
ciocio
Fondatori
Fondatori



Mesaje : 956
Puncte : 17665
Data de inscriere : 07/01/2011

Warrior Tutorial Empty
MesajSubiect: Warrior Tutorial   Warrior Tutorial Icon_minitimeVin Aug 05, 2011 2:00 am

Disclaimer
Deoarece am avut "retardzi" nu am cum altfel sa le spun care nu nici o treaba cu wow , m-am decis sa fac specific GHID vs orice clasa .
Daca mai aveti lucruri negative de spus , imi fac eu rost de un warrior de la cineva , vin va fac sa faceti qq si apoi mai comentati
Okay , nu am un warrior pe freakz deoarece toata lumea are si e enervant :) .
Okay Ghidul contine tot ce trebuie sa stii ca war pentru patch 3.3.5 .
Nu mai joc , dar aveam chef sa fac ceva
Heroic Strike SUCKS pentru CA , e odata cu atacul normal alb + te blocheaza sa schimbi stance la viteza , e bun doar daca joci in arene vs niste noobi totali si nu ai nevoie de mobilitate , dar in fine , fac pariu ca comenturile negative vin de la prafi in PVP .

1.In mare
Warrior e o clasa complicata , daca suferi nici nu incerca , daca te crezi bun ca paladin , nu ai ce sa-ti faci warrior .
Warrior e clasa cea mai grea de invatat , cel putin asa era .
2.Gems
a)Daca poti sa faci 40 % armor penetration ai "Soft Cap" .
b)Daca nu reusesti nu staca in NICI un caz armor penetration e o risipa .

Cazul a) Stackezi numai armor penetration + 2 blue 15 stamina 10 armor penetration ;
Meta 21 % crit & 3 % incresed critical damage ;
Cazul b)Stackezi numai strength + 2 blue 15 stamina 10 strength ;
Meta 21 % crit & 3 % incresed critical damage ;

Cam asta e simplu :D .

3.Gear

4/5 Set e chiar necesar , intercept e cel mai important skill pentru un warrior , daca nu realizezi asta esti n00b .
De preferabil sa iei chestu de 264 item level pe frosturi are un armor penetration foarte bun .
Trinkets : DBW sau WFS Sunt cele mai bune dupa parerea mea , sau cele de la halion , dar nu cred ca toti il pot face + Evident cel pe honor .
Rings : Rotface Rupturing Rings sau Acela cu Ashen Verdict Exalted + Cel pe honor
Trinket / Wrist / Waist sau Boots - Neaparat PvP .
Ca Warrior Iti trebuie macar 1 k resil . sincer altfel esti prea vulnerabil in arene .

4.Talentele
http://wow335.gamestool.net/warriort.php?0320322023335100212212013231251325000130000000000000000000000000000000000000000000000

5.Glyphs

Major : Bladestorm , Sweeping Strikes , Mortal Strike .
Minor : Bloodrage , Charge + orice .

6.Macro's

Spell Reflect
Cod:

/equip Scut
/equip Arma
/Cast Spell Reflect

Defensive Cooldowns.

Cod:

/equip Scut
/equip Arma
/cast [nomodifier] Shield Block
/cast [mod : shift] Shield Wall
/cast [mod : alt] Enraged Regeneration

Charge / Intercept / Pummel / Shield Bash Focus target daca tii shift , schimbati voi in cod nu e greu

Cod:


/cast [mod : shift , target = focus ] Charge


Trinket / Stance Dance

Foloseam pe mouse button 5 pe un X7 cand eram in Battle asta

Cod:


/cast [mod : shift ] /use Medallion of the Horde
/cast [nomodifier] /cast Berseker Stance




Foloseam pe mouse button 5 pe un X7 cand eram in Berseker asta

Cod:


/cast [mod : shift ] /use Medallion of the Horde
/cast [nomodifier] /cast Battle Stance


Focus Fear


Cod:


/cast [mod : shift , target = focus ] Intimidating Shout


7. Invata sa iti joci clasa .
E GRESIT NIMENI NU ARE CUM SA TE INVETE SA ITI JOCI CLASA ! asta e o mare porcarie , poti fi doar ghidat asa cum fac eu aici , ca sa inteti sa o foci trebuie sa faci BG's ca nerdrage pana iti dai seama ca warrior e clasa care trebuie sa ai un timing bun si nu doar atat

8.Keybinding Example

Battle Stance :
1.Charge
2.Demo Shout
3.Overpower
4.Execute
5.Mortal Strike
6.Spell Reflect
7.Sweeping Strike
8.Relatation
9.Bandage
-.Stance Dance Macro
=.Rend


Berseker Stance :
1.Intercept + Bloodrage + Berseker rage in macro .
2.Demo Shout
3.Whirlind
4.Execute
5.Mortal Strike
6.Sweeping Strike
7.Recklessness
8.Nimic
9.Nimic
-.Stance Dance Macro
=.Hamstring

Comun :

G - Bladestorm Macro ( /cast bladestorm /equip arma)
Q - Fear Macro
E - Defensive Cooldown Macro /
R - Heroic Throw
T - Intervene pe arena partner .
Z - Battle / Commanding Shout .
X - Disarm Macro ( /cast defensive stance . /cast disarm)

9.Ghid Detaliat in Lupte pentru noobi

NU TE POT INVATA SA BATI PE ORICINE , PENTRU CA STA IN INSTICT SI IN STILUL DE JOC !

I. Mages :
Lupta consta in spell reflect si NEAPARAT avoid "Sheep" , pentru a preveni asta , sunt doua solutii "Spell Reflect" Sau "Shield Bash " , nu risca sa mergi berseker stance , battle stance e cel mai bun , berseker strict pentru intercept si recklesness , atat nimic altceva .Ok pentru a omora magul , ai nevoie doar de ceva , "Shattering Throw" Macro , e cel mai important , daca cumva da IceBlock , trebuie dat Shattering Throw altfel ai belit-o , pentru ca isi reface cooldowns in timpul acela .
Lupta simpla :
Charge - > BLEEDING ( NEAPARAT ) - > Hamstring - > Mortal Strike - > Intercept sau Shattering Throw , depinde cat de prost este - > Repeta
Bladestorm il folosesti daca iti da freeze cand e langa tine , scapi de freeze si fortezi un IceBlock --> Clar il poti bate usor .
Recomand in duele 1x1 pe bani , "Free Action Potion" Imune la freeze pentru 20 secunde , mai mult decat e nevoie sa rupi un mag !
II.Hunteri :
Charge - > BLEEDING ( NEAPARAT ) - > Hamstring - > Mortal Strike - > Intercept - > Repeta
"FEAR" - > daca cumva este langa pet + ! ii dai la pet Demo Shout , sa scapi de el , apoi dai pe hunter in ultimu hal .
Daca ti se pare ca mori , dai Defensive Stance si dai un defensive cooldown , doar cate unul ! , nu toate deodata .
Daca nu tine , improvize :)
III.Rogue
Stai Scut si Sabie si incearca sa reflectezi Envenom , practic se omoara singur , dmg principal va fi overpower si bleeding , nu incerca sa dai hamstring , demo shout si piercing howl spam la maxim sa nu cumva intre in vanish.
IV.Mai Scriu pe viitor , cand sunt plictisit :P

10.Final
Imi pare rau daca am greseli gramaticale sau de macro's am facut ghidul de plictiseala , sper sa va placa sau sa va ajute nitel . m-am lasat de wow de ceva vreme , e mai fain sa iesi pe afara 24/7 :P hai bafta

How I LOOKED ! :

Poate in screens am alta bara , dar da aia o foloseam :)

https://2img.net/r/ihimizer/i/screen2v.jpg/
https://2img.net/r/ihimizer/i/screen4i.jpg/
https://2img.net/r/ihimizer/i/screen3nf.jpg/
https://2img.net/r/ihimizer/i/screen1ko.jpg/
Sus In jos
https://dark-strike.canadian-forum.com
 
Warrior Tutorial
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Tutorial Warrior[Signature]
» The Warrior's Way ONLINE
» Fury Warrior 3.3.5 DPS Guide!
»  Class Guide: Warrior
» Tutorial Fundal Apa

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Dark-Strike  :: GameS-Zone :: World of Warcraft-
Mergi direct la: